Bolesławiec - Pilchowice, 57km, autor: Krychu_Bc

Trasa ma 57 km. Stosunek dróg utwardzonych do nieutrwadzonych to mniej więcej 50/50 (raczej nie widzę opcji zwiększenia off’u, a teren jest mi znany). Sprawdzona z mapą qgis dostępna przez forum. Są szybkie szutry i nawet lekkie podjazdy z kamieniami (południowy odcinek trasy).
Objechałem trasę 4 sierpnia 2023. Motocykl DRZ400, opony kostki. Zmieniłem tylko łąkowy odcinek w Siędlecinie, bo droga było całkowicie zarośnięta trawą i dziurawa od traktorów - trasa teraz idzie przez asfalt w tej miejscowości. Są lekkie podjazdy i jeden przejazd przez strumyk, którego raczej brodem nie nazwiemy.
Odcinek przed Wleniem to droga publiczna przez las - nie ma znaków zakazu.
Dwa odcinki na trasie to droga udostępniona do ruchu : Pieszków - Sobota oraz dojazdówka nad jezioro Pilchowickie.
Koniec trasy to tzw. ‘patelnia’ nad wyżej wymienionym jeziorem. Można tam zrobić sobie nocleg w namiocie. Zwykle jest trochę wędkarzy. Kąpiele w sezonie letnim odradzam - woda jest zielona od sinic.
Podsumowując :

  • sprawdziłem trasę wg mapy forumowej QGIS
  • przejechałem trasę realnie
    Jednak ustawiam status dla kartografa, bo nim nie jestem :slight_smile:

Update 21.04.2024 Trasa sprawdzona przez kartografa i zwiadowcę. Wgrana aktualna wersja gpx (razem z punktami POI).

GPX:
https://forum.rat-adv.org/t/boleslawiec-pilchowice-57km-gpx/3719

trasa_widok_aktualny