Do bram półwyspu | Suchy Dwór->Władysławowo, 80 km, autor: muchacz

Cześć, chciałbym podzielić się z Wami trackiem od okolic Gdyni (konkretnie Suchy Dwór) do Władysławowa. Półwysep Helski na pewno był lub będzie celem niejednego z nas i pomyślałem, że zaproponuję szutrową alternatywę dla głównej drogi, dla podróżujących z okolic Gdyni właśnie.

Trasa prowadzi głównie piaskowymi drogami przez pradolinę rzeki Redy i pobrzeże Kaszubskie. Trzy odcinki leśne. Po drodze rezerwat Beka oraz Bielawa i dwa podjazdy pod samą Zatokę Pucką - Osłonino i Błądzikowo. Poza sezonem jest spora szansa, że Zatokę będziecie mieli tylko dla siebie.

Poniżej kilka zdjęć z przejazdu, takich nawierzchni można się spodziewać:

W obu rezerwatach wieża widokowa tuż przy trasie.
Beka:


Bielawa:

Z Suchego Dworu szybko zjeżdżamy do lasu, następnie kawałek asfaltem w kierunku Rumi, pilnując nawigacji bierzemy drogę w prawo za mostkiem. Po chwili jesteśmy już wśród łąk i pól i taki krajobraz będzie towarzyszył nam przez większość trasy. Na chwilę wjazd na płyty jumbo, uwaga na rowerzystów, zakręt w lewo i po kilku minutach jesteśmy na nieuczęszczanych asfaltowych ścieżkach, uwaga z prędkością bo miejscami spore koleiny. Po przelocie przez asfalt skręcamy w kierunku rezerwatu Beka, potem Osłonino, Błądzikowo i przecinamy główną drogę w kierunku na Celbówko. Przed Połczynem odbijamy w prawo w pola pocięte kanałami. Przez kolejne miejscowości leśnymi legalami, a po wyjechaniu na asfalt zaraz znów skręcamy w prawo na szuter w kierunku Ameryki. Wzdłuż rezerwatu Bielawa, przejeżdżamy przez Mieroszyno i po chwili jesteśmy na rogatkach Władysławowa, pozostaje więc tylko przebić się przez miasto i kończymy na parkingu skąd do plaży 100m, a dalej już prosto do Helu.

W temacie zejść do Zatoki: w Osłoninie w sezonie działa mały bar, jest gdzie rozłożyć namiot, na miejscu często można spotkać kampery, w miejscowości sklep spożywczy.

Błądzikowo to większe odludzie :wink: Mała plaża i nic więcej. Jak widać na gpxie, jeżeli komuś się spieszy może odpuścić Błądzikowo i skrócić trasę.

Trasa przejechana na MZ 125 SX widocznym na zdjęciu

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum.rat-adv.org/t/do-bram-polwyspu-suchy-dwor-wladyslawowo-80-km-gpx/2447?u=padi