Mińsk Mazowiecki - źródła Liwca, 126km, autor: pchudzik

GPX
https://forum.rat-adv.org/t/minsk-mazowiecki-zrodla-liwca-126km-gpx/4676

Z Mińska Mazowieckiego do źródeł (w okolice źródeł) Liwca (tylko nie spodziewajcie się źródełka wybijającego z kamienia :sweat_smile:). Całość ma 126km, do przejehania w te i z powrotem w jeden dzień, ale będzie intensywanie (szczególnie jak nie chcesz wracać asfaltem).

Trasa raczej łatwa, chyba że zrobi się mokro, wtedy może być lepiej pojechać z kimś i może odpuścić sam koniec, bo tam będą chyba rozlewiska, bagno i torfowiska…
Jechałem po niewielkim deszczu i było w sam raz, trochę błota i bez kurzu. Jak to na mazowszu jest sporo piachu i szutrów. Zdecydowana większość trasy unika asfaltów. Mogą być krótkie odcinkie trudniejsze dla ciężkiego ADV, ale jak takim jeździsz to pewnie ogrniesz z uśmiechem.

W okolicy miejscowości Choja (za Siedlcami) aktualnie buduje się autostrada. Pojechałem tam pod zakaz (jest POI na mapie) który jest tymczasowy i jak zrobią drogę serwisową to dosłownie 10m wcześniej będzie wiadukt nad autostradą (jak skończą to dociągnę track do nowej sytuacji i będzie :ok_hand:). Osobiście bym zostawił i nie szukał na siłę objazdu bo to tymczasowe a drogę kiedyś zrobią i będzie w sam raz (teraz w sobotę tam cisneli budowę). Jak wjechałem nawet nikt nie mrugnął okiem, serwisówka już jest tylko, że szuter, widać że lokalsi na pola też jeżdżą pod zakaz.

Przejechałem w sobotę (08.06) track to zapis przejazdu więc może niekoniecznie prowadzić dokładnie tak jak droga jest na mapie, ale za to prowadzi dokładnie tak jak jest w rzeczywistości.