Otomin-Szymbark, Pętla, 126 km, autor: danny.ooze

Przygotowałem widokową pętelkę po kaszubskich polach i szutrach wiodącą od Otomina do Szymbarka. Po energetyzującej kąpieli w Jeziorze Otomińskim udajemy się w stronę Szymbarka gdzie możemy spędzić czas na zwiedzaniu atrakcji w CEPR (Centrum Edukacji i Promocji Regionu).

CEPR w Szymbarku to połączenie muzeum, skansenu i parku rozrywki. To niepowtarzalne miejsce znajduje się u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - Wieżycy. Samotnie bądź w towarzystwie przewodnika można zobaczyć tam unikatowe w skali świata obiekty: dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, stół noblisty, największy koncertujący fortepian świata czy dom Sybiraka z łagrem przywieziony spod Irkucka.

Trasa wiedzie malowniczymi nieutwardzonymi ścieżkami wzdłuż rozległych pól uprawnych i nieopodal najpiękniejszych jezior w regionie. Pomiędzy 49 a 50 kilometrem trasy występuje element potencjalnie trudny. Zaczyna się od trochę zapomnianej ścieżki między terenami prywatnymi i wiedzie przez trawiaste koleiny do głównego wyzwania: koryta wyschniętego strumyka z podmytym przepustem. Jeden ze sposobów unieszkodliwienia przeciwnika zaznaczony jest na załączonych zdjęciach. Dalsza część śladu to już wyłącznie elementy relaksujące i widokowe :slight_smile: Trasę kończymy przy barze w Otominie, gdzie możemy się posilić snując opowieści z zakończonej właśnie offroadowej przygody.

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum.rat-adv.org/t/petla-otomin-szymbark-126-km-gpx/2508?u=padi