Pętla Jaworzno - Auschwitz-Birkenau - Energylandia, 116 km, autor: Blotnyszlak

Opis trasy: Trasa mija zbiornik wody pitnej Dziećkowice można się tam wykąpać woda jest super. Policja nie robi problemów jak się ktoś kąpie ale do motocykla przy brzegu się doczepią lepiej zostawić je na wale po którym idą płyty betonowe. Następnie mijamy tereny obozu koncentracyjnego wzdłuż torowiska trwają prace budowlane więc sytuacja będzie się zmieniać ale zazwyczaj majstry nie robią problemu z przejazdem.
Potem jedziemy wzdłuż Soły gdzie po drodze mamy miejscówkę żeby się trochę pogonić, poskakać, nie wiem czy jest to jakiś oficjalny tor ale widać że używany intensywnie.
Po upalaniu nad Sołą można w Energylandi tyłek wymoczyć w basenach lub złapać oddech na rollercoasterze, najlepiej w tygodniu, jeszcze w roku szkolnym wtedy nie trzeba stać w kolejce do kolejki.
Ostatni etap to dla mnie wisienka na torcie czyli szerokie szybkie szutry koło Wisły z fajnymi szybkimi zakrętami, po czym wpadamy do lasu gdzie też leci szybka trasa.
Trasa zrobiona na Pirelli MT21 było sucho natomiast trasa wzdłuż Soły oraz niektóre drogi przez pola noszą ślady ciężkiej walki sprzętu z błotem. Ostatni etap przez las mija staw Groble teren koło stawu jest w programie zanocuj w lesie. Trasę pokonałem w 4h ale po drodze sprawdzałem jeszcze inne drogi było kilka nawrotek, objazdów no i jechałem sam, a wtedy tak nie cisnę.
Polecam odwrócić kierunek i polecieć przez lasy na szutry przy Wiśle i wrócić.

Mapa:

GPX: https://forum.rat-adv.org/t/petla-jaworzno-auschwitz-birkenau-energylandia-116-km-gpx/2263 (dostępny po zalogowaniu dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

Zdjęcia:

Po lewej Przemsza po Prawej Zbiornik Dziećkowice


Coś zarosła ścieżka

Bocznica obozu


Wilczkowice

Soła


Tor motocorssowy

Osiek