Pętla Kwidzyn (Wisła) - Prabuty (jezioro Liwieniec), 103 km, autor: Cino111

Trasa biegnąca z miejscowości Prabuty pomiędzy jeziorami do Wisły na wysokości Kwidzyna-103 km. Kilkanaście km wzdłuż wału i dalej pomiędzy jeziorem Klasztornym wracamy do Prabut. Przy Wiśle mamy niedaleko zjazd z autostrady A1, więc trasę można zacząć w tamtym odcinku.

No to zaczynamy:
Prabuty - Sypanica


Dalej przez odcinek udostępniony przez LP dojeżdżamy do Szadowa

Skręcamy w polną drogę i wypadało by mieć wysokie buty ( Ja akurat miałem krótkie - dobrze się to nie skończyło :frowning:


Dalej płytami kierujemy się ku Wiśle

Że ładny się robił zachód słońca to co tam - strzeliłem fotę mojej Tenerce :slight_smile:

Lecimy dalej - przeskakujemy wał przeciwpowodziowy i… nieźle się ktoś wybudował :rofl:

W oddali widać most łączący Kwidzyn z A1

Wyjeżdżamy z za wału na ulicę i po kilku km zajeżdżamy w Korzeniewie gdzie przed wybudowaniem mostu kursował prom.

Jedziemy dalej

i kolejna fota

Trochę trawy

i zaczyna się porządne błocicho


Ustępujemy uprzejmemu Panu miejsca za co pięknie podziękował

i dalej w błoto

Przejeżdżamy przez Sadlinki

i wjeżdżamy w las

Dalej kierujemy się do Otłowca. Aż dziw, że ta droga jest legalna ale z map tak wynika




Wyjeżdżamy z lasu i jedziemy sobie taką o to drogą

Na tej kałuży poległem.

Była gleba, potem zawiesiłem się na silniku i jakieś 10 minut walczyłem żeby się wydostać.
Tu widać walkę, żeby przednie koło ściągnąć z pobocza w bruzdę

A tak wyglądał po :slight_smile:

No nic, chwila relaksu i jedziemy dalej

dalsze odcinki to sporo polnych dróg gdzie trzeba uważać na piach

Są i lajtowe kawałki


i nawet można coś zobaczyć

Jak popada to trasa powiedzmy w połowie jest dość wymagająca. Przy dłuższej suszy będzie łatwa.

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)

https://forum.rat-adv.org/t/petla-kwidzyn-wisla-prabuty-jezioro-liwieniec-103-km-gpx/2795?u=padi