Pętla Osowa - Jodłowno - Chwaszczyno, 103 km, autor: arek-KTM990

Opis (krótki): droga biegnąca malowniczymi szutrami okraszona błotkiem z dala od podejrzliwych spojrzeń lokalnych dygnitarzy…
Trasa przejechana ostatni raz 30 lica, gdzie kilkudniowe opady deszczu urozmaiciły niedzielną sielankę.

Ślad bardzo fajny, oparty przede wszystkim na polnych i leśnych duktach. Stosunkowo niewiele szybkich szutrów, częściej ostrożne (lub zupełnie nieostrożne xD) wybieranie drogi między przeszkodami, kamieniste podmyte zjazdy/podjazdy, zapomniane przez boga i ludzi polne drogi etc. Niewielki procent asfaltu - nie sprawdzałem ale bardzo przyjemny.

informacje dodatkowe:

  • trasa przejechana w całości końcem lipca
  • motocykl: KTM990
  • opony: Heidenau K60 Ranger

Opis (szczegółowy):

  1. zaczynamy przy zjeździe z obwodnicy Trójmiasta na wysokości Selgrosa. Gdzie na wstępie witają nas takie widoczki.

  1. jedziemy dalej gdzie szybkie szutry przeplatają krótkie odcinki leśne między okolicznymi “miejscowościami”


  1. droga przechodzi w rozległe pola z takimi tam widoczkami


  1. wjeżdżamy w drogę leśną prowadzącą z Sitna w okolice Kartuz. Tutaj droga od skrajnie piaszczystej (jak jest sucho jest zabawa :)) przechodzi w błotnistą (dupka pod ciężkim enduro troszkę latała).


  1. dalej mijając Kiełpino kierujemy się do Trątkowic, gdzie możemy motocykl zamienić na kajak i popłynąć rzeką Radunią…

lub też, odpocząć przy kamiennych kręgach w Trątkownicy


  1. szybko przemieszczamy się dalej gdzie ku uciesze okolicznej gawiedzi możemy pobabrać się w błotku… (jadąc sam zabarłożyłem tam jakieś 30 min, spocony jak pies :))


  1. wyjeżdżając z tej oazy szaleństwa trafiłem na piękny szuterek, gdzie mogłem troszku odsapnąć, uzupełniając płyny…

gdzie wjeżdżając na drogę między polami narowisty rumak postanowił zrzucić jeźdźca

  1. ładnymi szuterkami w okolicach Straszyna i Lasu Szulmińskiego zmierzamy ku końcowi …

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum.rat-adv.org/t/petla-osowa-jodlowno-chwaszczyno-103-km-gpx/2615?u=padi