Pętla Osowa - Rębiechowo - Warzno - Osowa, 50 km, autor: drdisease

Trudność średnia gdy jest mokro - dużo błota. Dla ciężkiego motocykla może być zabawnie :slight_smile: Są uchyłki do ciekawych miejsc.

Zdjęcia i opis - dzięki uprzejmości zwiadowcy :smiley: + moje komentarze <>

Fajna krótka pętelka, nieoczywista, asfaltu niewiele ponad 20% plus do tego trochę odcinków dojazdowych po różnych gabarytów płytach ale te dojazdówki prowadzą do kilku ciekawych miejsc a na trasie są też malownicze odcinki szutrowe.

No to zaczynamy:

Malowniczy odcinek przy zbiorniku retencyjnym “Klukowo” (4-5 km na oryginalnym tracku) ale mijam kilkoro spacerowiczów i rowerzystów pomimo kiepskiej pogody <dodano POI Zwolnij - piesi!>

Na 5 kilometrze track wiedzie po sionym, niby są ślady sprzętu rolniczego ale jednak na podkładzie brak ścieżki i nie wiadomo jak to będzie wyglądało o innej porze roku. Objechałem jak poniżej, droga ubita, tak proponuję poprowadzić <Zależnie od humoru rolnika droga po lewej albo prawej stronie rowu melioracyjnego>

Na trasie jest kilka możliwości żeby nasze rumaki spotkały inne rumaki:

Oraz żeby rozmarzyć się o spotkaniu jakiejś nimfy wychodzącej z sitowia: <Zwiadowca obiecał nimfę z photoshopa - czekam xD>

Na początku pętelki w Warzenku fajny leśno-krzaczasty odcinek przy brzegu jeziora <uchyłek - fajny na obóz, kiedyś natknąłem się tam na rozłożoną scenę i jam session xD>

Od 28 km do Warzna (w okolicach Jeziora Orzechowo) fajne pochyłości ale niestety przemierzamy je z górki. <Z górki na pazurki też fajnie :smiley: a jak mokro to ciekawie :p>

Odcinek przy Jeziorze Wysockim malowniczy i techniczny (podjazdy, fajny single track między 42 a 43 km oryginalnego tracka) ale mijam kilka stanowisk wędkarzy i grupki spacerowiczów. <Dodano POI Zwolnij - piesi!>

Ścieżka wzdłuż torów fajna, na końcu wyłapuje że poprowadziłem dalej palcem po mapie swoją dojazdówkę do TET i widzę że zwiadowca będzie miał na tym odcinku wesoło :slight_smile:

I to tyle. Wracam do domu bo wygląda jakby zaraz miał j**nąć grom :zap:

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum.rat-adv.org/t/petla-osowa-rebiechowo-warzno-osowa-50-km-gpx/2558?u=padi