Północne Kaszuby Kazimierz-Mrzezino, 160 km, autor: DRUID

Przygotowana prze ze mnie trasa biegnie przez północne Kaszuby.
Trasa jest łatwa i uświadczymy na niej głównie twardy szuter a tylko momentami grząski piasek.
Pomiędzy odcinkami szutrowymi oczywiście znajdą się też drogi asfaltowe.
Trasę przejechałem Suzuki DR650SE. Opony Mitas przód C17 / tył C02
Pętla została zweryfikowana pod względem legalności.
Niestety podczas trasy padało i nie mam żadnych zdjęć na wjazdach do lasów bo było mi szkoda telefonu. Pokonując pętlę zwracałem uwagę na wszelkie znaki zakazu przez co trasa została poprawiona podczas jazdy na gpx trackerze.

Gdzieś już na forum widziałem trasę o podobnych odcinkach, ale znając okolice stwierdziłem że ugryzę ją inaczej. Tak też wstępnie zaplanowałem wszystko w gpx studio i zweryfikowałem w terenie.

Zdjęcia i opis ze zwiadu, Dzięki @danny.ooze

Trasa jest bardzo fajna i wcale nie powiedziałbym o niej że nie jest zróżnicowana. Pierwsze 30 km rzeczywiście monotonnie (pewnie trochę też dlatego że po znanych mi ścieżkach) ale potem w okolicach Karwii trasa się nieco rozkręca. Niestety to rozkręcenie następuje z nieco zbyt dużym przytupem i polny odcinek za Sławoszynem (60-61 km) trzeba będzie usunąć bo jest zbyt niejednoznaczny, trudno wypatrzeć zjazd z asfaltu, pierwsze kilkaset metrów prowadzi zarośniętym rowem pełnym zrębek a po bokach obsiane pola, potem wypadamy na stromy piaszczysty odcinek, ciężkie motocykle mogą tam mieć problem.

Żwirownia w Mrzezinie (okolice 8 km):

Jedna z malowniczych kałuż na trasie:

Odcinek wzdłuż kanału na 32 kilometrze (uwaga, mosty na Puckich Błotach są zdradliwe i niejednego już katapultowały, dodatkowo w tych okolicach w dużym natężeniu występuje gatunek zwany Quadziarzem):

Drzewna aleja nad Werblinią:

Odcinek wzdłuż kanału w Dębkach, tuż za zaproponowanym przeze mnie objazdem zamkniętego odcinka trasy:

Meta:

To był dobrze spędzony dzień, dziękuję autorowi trasy i towarzyszowi zwiadu :saluting_face:

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum.rat-adv.org/t/polnocne-kaszuby-kazimierz-mrzezino-160-km-gpx/3838?u=padi