Śląskie-Opolskie, Goszyce - Sławięcice, 96 km, autor: ciku720

GPX
https://forum.rat-adv.org/t/slaskie-opolskie-goszyce-slawiecice-96-km-gpx/3923

Dość malownicza i łatwa trasa na pograniczu województw Śląskiego i Opolskiego. Całkiem zróżnicowany teren. Dominują polne drogi, ale są też odcinki leśne i piaszczyste (raczej płytko).

Na samym początku dość nudny, a zarazem ciekawy odcinek 20 minut jazdy na wprost po byłym torowisku (tortura dla zawieszenia, ale nie dla kierowcy).


następnie niekończące się drogi polne mniej lub bardziej zarośnięte


Za miejscowością Toszek budzący grozę, ale w gruncie rzeczy łatwy przejazd przez wysokie chwasty (ziemia równa, bez kolein i kamieni). W nagrodę od razu wjeżdżamy w przepiękny las.Potem znowu pola, trochę lasu pełnego malutkich bunkrów


i tak powoli trasa dobiega końca w okolicy zakładów chemicznych. Ktoś skutecznie zadbał, żeby okolica strefy przemysłowej Kędzierzyna Koźle była absolutnie nieprzejezdna poza asfaltem dla pojazdów spalinowych :frowning:

W sezonie suchym trasa bardzo łatwa, do zrobienia nawet na większych sprzętach bez problemu. Jak popada, no to wiadomo - jesteśmy w Polsce i nie ma miejsca, w którym nie pojawi się błoto po deszczu.
Jak ktoś ma żwawe tempo, to przejedzie trasę w jedno popołudnie. Cały dzień wystarczy na pokonanie trasy z dłuższymi przerwami i niespieszną jazdą.