Suwalskie szutrostrady #1, pętla Malesowizna, 81 km, autor: mbaginski

Opis (krótki): Jest to malownicza trasa w 90% prowadząca po suwalskich szybkich szutrach przeplatanych asfaltem. Śpieszmy się z nich korzystać, bo jeszcze teraz w okolicy jest ich mnóstwo, ale znikają w oczach zalewane asfaltem (chciało się do Unii, to macie :rofl:). Pozostałe 10% trasy to odcinki leśne lub polne drogi. Trasa oryginalnie pochodzi z eventu Endurosuwalszczyzna organizowanego przez Bazę Motocyklową Malesowizna, w której polecam nocleg, kawę oraz ognisko u Michała, właściciela bazy. Oryginalnego traka nieznacznie zmodyfikowałem, wycinająć kilka nielegalnych fragmentów, zaktualizowałem pod kątem zakazów wjazdu oraz wyeliminowałem jeden odcinek który jeszcze rok temu był szutrem, a dzisiaj już asfaltem. Trasa została również objechana w majówkę 2023, z której to wyprawy pochodzi poniższy opis. Zarówno początek jak i koniec trasy jest na kempingu, aczkolwiek można zacząć i skończyć w dowolnym miejscu.

Informacje dodatkowe:

  • Trasa objechana w całości 1 maja 2023
  • Motocykle: Honda CRF300L, BMW R1200GS oraz Honda Africa Twin Adventure Sports
  • Opony odpowiednio: Michelin Tracker, Mitas E-09, Pirelli Scorpion MT90

GPX: https://forum.rat-adv.org/t/suwalskie-szutrostrady-1-petla-malesowizna-81-km-gpx/2234 (dostępny po zalogowaniu dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

Opis (szczegółowy):

  1. Zaczynamy w Bazie Motocyklowej Malesowizna

  1. Lecimy od razu na szutry - tak wygląda większość trasy

  1. Suwalszczyzna to rejon pagórkowaty, po drodze mamy takie widoczki

  1. Następnie mamy tzw. “mały punkt widokowy” :wink:

  1. Oraz duży punkt widokowy

  1. W okolicy wsi Makowszczyzna jest fragment polny

  1. Za miejscowością Hańcza jest jedyny na trasie trudniejszy fragment leśny - zjazd w dół koleinami (albo podjazd, w zależności z której strony się jedzie)

  1. Potem mamy fajny bród - lewą stroną płytki

  1. Potem znowu polna droga i może być błoto

  1. Następnie już szutry i asfalt z powrotem do Bazy
1 polubienie