Września - pętla Północ, 72 km, autor: croppek

Opis trasy: Kolejna trasa ode mnie, z Wrześni, tym razem lecimy na północ w kierunku Gniezna. Jak to w naszym regionie bywa - bez szczególnie trudnych elementów, głównie szutry przez pola, troszkę lasów. Trasa w większości łatwa do pokonania, chociaż szutry tym razem dość dziurawe i z różnymi wybojami więc trochę zabawy jest, a po deszczach powinno zrobić się ciekawiej dla lubiących błotko. :slight_smile:

Mapa:

GPX: https://forum.rat-adv.org/t/wrzesnia-petla-polnoc-72-km-gpx/2241 (dostępny po zalogowaniu dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

Zdjęcia:

Startujemy spod Restauracji Austeria w Sokołowie, kończymy też w niemal tym samym miejscu.

I kilka fotek z trasy. Miejscami jest wyjątkowo pięknie. :innocent:

Mniej więcej ten odcinek pod koniec trasy może wydawać się nieprzejezdny, bo nie ma tam widocznej drogi. W momencie gdy ja tamtędy jechałem był to po prostu zarośnięty trawą pas oddzielający pola (albo już dawno nieuczęszczana droga). Na spokojnie można tam przejechać, jednak trzeba uważać, bo nie wiadomo jaka dziura kryje się pod trawą. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jeśli chodzi o jakieś ciekawe miejsca to na trasie mijamy dwa tory, pierwszy w okolicach Mnichowa:

Jednak wygląda on na prywatny tor motocrossowy, ogrodzony, więc wątpię żeby dało się tam dostać bez zgody właściciela :wink:

Drugi jest na wylocie z Gnieźnieńskiego lasku:

I to już jest otwarta “żwirownia” czy coś w ten deseń, są wyraźne ślady ujeżdżania po górkach autami / motocyklami itp, nie ma ogrodzeń ani nawet jakiś szczególnych znaków zakazu wjazdu tam, więc jest szansa bez większych problemów się tam pobawić. Chociaż nam się trochę śpieszyło i nie badaliśmy dokładnie tego tematu. :slight_smile: