Września - pętla Południe, 79 km, autor: croppek

Opis trasy: Brakująca pętla w kierunku południowym od Wrześni, tym samym mamy już trasy w każdym kierunku. :slight_smile: Nie chcę nadużywać taga “tr-trudna”, bo w porównaniu do terenów górzystych tu jest łatwo, ale jak na nasze “płaskie” warunki to jest chyba najbardziej wymagająca, tym samym, moim zdaniem najfajniejsza. :slight_smile: W zależności od pogody pojedziemy w sporym błocie lub dość głębokim kopnym piachu. Oczywiście większość trasy będzie relatywnie łatwa do pokonania, jednak często trafiają się trudniejsze fragmenty dzięki czemu nie będzie nudy. :smiley:

Mapa:

GPX: https://forum.rat-adv.org/t/wrzesnia-petla-poludnie-79-km-gpx/2627 (dostępny po zalogowaniu dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

Zdjęcia:

Startujemy poza miastem na zjeździe z drogi asfaltowej, niedaleko fabryki VW, żeby od początku wjechać w offroad.

Trasa wiedzie głównie przez pola, ale ścieżki często są wyboiste i momentami trzeba się trochę nagimnastykować. :wink:

Jechałem po deszczu więc trafiłem kilka błotnistych miejsc.

Są też fragmenty przez lasy.

Główną atrakcją jest jazda wzdłuż rzeki Warty i wałów przeciwpowodziowych. :slightly_smiling_face:

Ogólnie na trasie są ładne widoki, sporo stawów, pagórków, lasów, pól - wszystkiego po trochu i wszystko może inaczej wyglądać w zależności od pory czy pogody gdy tamtędy pojedziemy. :wink:

Przy samych Pyzdrach jedziemy obok stawów, przy których lepiej zachować spokój i ciszę, ponieważ przesiadują tam rybacy, których nie ma sensu denerwować szybkimi przelotami. :wink: Tym bardziej, że między stawami jest fajne miejsce gdzie można zrobić sobie przerwę i posiedzieć na ławkach.